تهدیدهای فست فود برای سلامتی

فست فودها خوراکی هایی هستند که بدلیل آماده شدن زود و راحت والبته داشتن ظاهری جذاب تبدیل به یکی از پرطرفدارترین خوراکی‌ها شده اند که چنانچه بدانیم چه خطرات جبران ناپذیری بر سلامت ما دارند هرگز بسراغ آن‌ها نخواهیم رفت.

0 81

با مصرف پیتزا و ساندویچ مریضی‌ها را به طرف خود میکشانید.

مضررات پیتزا و ساندویچ چیست؟

مصرف فست فود‌ها تهدیدی برای تندرستی کودکان و نوجوانان شمرده می­شود و بقیه اشخاص را نیز در معرض ریسک مبتلا شدن به بیماری­­های غیرواگیر قرار داده­ است.

در جهان امروز که کار و تحصیل بیشتر از پیش مورد مداقه اقشار مختلف اجتماع علی الخصوص خانم‌ها و جوانان قرار گرفته است، ­ مهلت آشپزی قدیمی را اندک کرده و مصرف فست فودها را بیشتر کرده است.

جای تاسف است که در سرزمین ما مصرف پیتزا و ساندویچ و نوشابه ای گازدار رشد زیادی داشته است.

چنانچه بخواهیم به بارزترین ضرر پیتزا و ساندویچ بر بهداشت جنسی اشاره کنیم اول بلوغ زودتر از موعد و درانتها ناتوانی‌های جنسی خانمها و آقایان که آغازگر نازایی است کفایت میکند.

با مصرف فست فودها خودمان را در دام این بیماریها می‌اندازیم:

چاقی و وزن بالا، ­­­بیماری­های قلبی و سرخرگی و اختلالات گوارشی و کبد چرافست فودها با کالری، نمک و چربی علی الخصوص اسید چرب اشباع بالا و ویتامین و مواد معدنی اندک، در بلند مدت خطر اابتلا به بالارفتن فشار خون را افزایش می­دهند.

گسترش برخی سرطان‌ها

تراوش اسید معده و تحریکات دستگاه گوارشی

بهنگام سرخ کردن برخی از خوراکی‌های آ­ماده، میزان حرارت خوراک به بالاتر از نقطه جوش می­رسد و در چنین درجاتی بعضی مواد مغذی موجود در خوراک به میزان زیادی کاهش می­یابد.

و نیز هضم این مواد در سیستم گوارشی به دلیل چربی بالای آن‌ها مختل می­گردد.

نوشابه ‌های گازدار که همراه غذا‌های آماده مصرف می­شوند در ایجاد پوسیده شدن دندان و پوک شدن استخوان نقش دارند. مصرف نوشابه­های گازدار در تشدید بیش فعالی کودکان نیز­­ تاثیرگذار است.

چه اشخاصی زیادتر در معرض خطرات و عارضه‌های بکارگیری مصرف فست فودهاهستند؟

کودکان – نوجوانان و جوانان – خانمهای حامله – سالمندان

فود 300x156 - تهدیدهای فست فود برای سلامتی

تهیه خوراک در منزل

چند توصیه

در صورت گرایش زیاد به مصرف غذا‌های آماده و برای کاستن از مصرف این مواد، شمار دفعات مصرف را در طی زمان کم کنید و پسندیده‌تر است این مواد خوراکی را در منزل و با مواد خوراکی تازه آماده کنید.

به منظور کاستن اثرات زیان آور خوراکی‌های آ­ماده، از میوه‌ها و سبزی‌های تندرست و سالم و تازه در مجاور خوراک استفاده شود.

چرا که مصرف آن‌ها خطرات مبتلا شدن به بدخیمی توسز فست فودها را به کمترین حد میرسانند.

مصرف خوراکی‌های شور و چرب مانند: پنیر پیتزا، چیپس، ترشی جات، خیار شور، انواع سس (کچاب، مایونز و …) و سیب زمینی سرخ کرده را کمتر کنید.

نوشابه را از دستورالعمل غذایی خود حذف و دوغ‌های خانگی و آب را جایگزین آن‌ها کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + چهار =

error: Content is protected !!