زیبان
مجله زیبان

تهدیدهای فست فود برای سلامتی

فست فودها خوراکی هایی هستند که بدلیل آماده شدن زود و راحت والبته داشتن ظاهری جذاب تبدیل به یکی از پرطرفدارترین خوراکی‌ها شده اند که چنانچه بدانیم چه خطرات جبران ناپذیری بر سلامت ما دارند هرگز بسراغ آن‌ها نخواهیم رفت.

با مصرف پیتزا و ساندویچ مریضی‌ها را به طرف خود میکشانید.

مضررات پیتزا و ساندویچ چیست؟

مصرف فست فود‌ها تهدیدی برای تندرستی کودکان و نوجوانان شمرده می­شود و بقیه اشخاص را نیز در معرض ریسک مبتلا شدن به بیماری­­های غیرواگیر قرار داده­ است.

در جهان امروز که کار و تحصیل بیشتر از پیش مورد مداقه اقشار مختلف اجتماع علی الخصوص خانم‌ها و جوانان قرار گرفته است، ­ مهلت آشپزی قدیمی را اندک کرده و مصرف فست فودها را بیشتر کرده است.

جای تاسف است که در سرزمین ما مصرف پیتزا و ساندویچ و نوشابه ای گازدار رشد زیادی داشته است.

چنانچه بخواهیم به بارزترین ضرر پیتزا و ساندویچ بر بهداشت جنسی اشاره کنیم اول بلوغ زودتر از موعد و درانتها ناتوانی‌های جنسی خانمها و آقایان که آغازگر نازایی است کفایت میکند.

مرتبط ترین ها

با مصرف فست فودها خودمان را در دام این بیماریها می‌اندازیم:

چاقی و وزن بالا، ­­­بیماری­های قلبی و سرخرگی و اختلالات گوارشی و کبد چرافست فودها با کالری، نمک و چربی علی الخصوص اسید چرب اشباع بالا و ویتامین و مواد معدنی اندک، در بلند مدت خطر اابتلا به بالارفتن فشار خون را افزایش می­دهند.

گسترش برخی سرطان‌ها

تراوش اسید معده و تحریکات دستگاه گوارشی

بهنگام سرخ کردن برخی از خوراکی‌های آ­ماده، میزان حرارت خوراک به بالاتر از نقطه جوش می­رسد و در چنین درجاتی بعضی مواد مغذی موجود در خوراک به میزان زیادی کاهش می­یابد.

از دست ندهید!

کنترل فشار خون با روشی ساده

نادرترین گروه خونی چیست؟

و نیز هضم این مواد در سیستم گوارشی به دلیل چربی بالای آن‌ها مختل می­گردد.

نوشابه ‌های گازدار که همراه غذا‌های آماده مصرف می­شوند در ایجاد پوسیده شدن دندان و پوک شدن استخوان نقش دارند. مصرف نوشابه­های گازدار در تشدید بیش فعالی کودکان نیز­­ تاثیرگذار است.

چه اشخاصی زیادتر در معرض خطرات و عارضه‌های بکارگیری مصرف فست فودهاهستند؟

کودکان – نوجوانان و جوانان – خانمهای حامله – سالمندان

تهیه خوراک در منزل

چند توصیه

در صورت گرایش زیاد به مصرف غذا‌های آماده و برای کاستن از مصرف این مواد، شمار دفعات مصرف را در طی زمان کم کنید و پسندیده‌تر است این مواد خوراکی را در منزل و با مواد خوراکی تازه آماده کنید.

به منظور کاستن اثرات زیان آور خوراکی‌های آ­ماده، از میوه‌ها و سبزی‌های تندرست و سالم و تازه در مجاور خوراک استفاده شود.

چرا که مصرف آن‌ها خطرات مبتلا شدن به بدخیمی توسز فست فودها را به کمترین حد میرسانند.

مصرف خوراکی‌های شور و چرب مانند: پنیر پیتزا، چیپس، ترشی جات، خیار شور، انواع سس (کچاب، مایونز و …) و سیب زمینی سرخ کرده را کمتر کنید.

نوشابه را از دستورالعمل غذایی خود حذف و دوغ‌های خانگی و آب را جایگزین آن‌ها کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =