زیبان
مجله زیبان

بهبود سطح چربی خون با مصرف خشکبار

اثر درمانی مغزها ( خشکبار ) در بهبود سطح چربی خون

خوردن متوسط برخی خشکبار مانند بادام زمینی و بادام می تواند در کاهش کلسترول خون کمک کند. خشکبار حاوی چربی سالم و آنتی اکسیدان هایی است که به حفظ سلامت دستگاه قلبی و عروقی شما کمک می کند.

درهر هفته شما باید ۲ تا ۳ وعده خشکبار مصرف کنید. هر وعده خشکبار حدود یک سوم لیوان است. ولی در میزان مصرف خود دقت کنید ، زیرا خشکبار حاوی کالری فراوانی است. نکته مهم دیگر در مصرف خشکبار این است که از خشکبار بدون نمک استفاده کنید.

خوراکی های کاهنده ی چربی خون

خوراکی ها می توانند کلسترول مضر خون ( LDL ) را کاهش و کلسترول مفید خون ( HDL ) را افزایش دهند و نیز مانع اکسیداسیون LDL و در نتیجه کاهش صدمه به عروق شوند. این ها دقیقاً همان مواردی است که داروهای شیمیایی کاهنده ی چربی خون انجام می دهند.

خوراکی های مختلف مکانیسم اثرهای متفاوتی دارند. به طور مثال ” جو ” با کاستن ذخایر اسیدهای صفراوی در روده ها سبب کاهش چربی خون می شود ، یا آنتی اکسیدان ها با به دام انداختن LDL های اکسید شده به تنظیم چربی خون کمک می کنند.

نمونه خوراکی های کاهنده کلسترول بد خون 

از دست ندهید!

دوش آب خنک اول صبح خوبه یا بده؟

 سیب ، جو ، هویج ، سیر ، گریپ فروت ، سبوس ، لوبیای سویا ، گردو و بادام می باشد.

مصرف آجیل و چربی خون

مداخلات غذایی با هدف کاهش غلظت کلسترول خون و تعدیل سطوح لیپوپروتئین های خون ، اساس برنامه های پیشگیری و درمان بیماری های قلبی و عروقی را تشکیل می دهند. به تازگی نیز مطالعات بسیاری در زمینه اثر دریافت مغزهای گیاهی بر کاهش ریسک بیماری قلب و عروق و کاهش سطح چربی خون صورت گرفته اند. باید بدانیم که مغزها مواد غذایی کاملی محسوب می شوند که در طول تاریخ توسط بشر مورد استفاده بوده اند و مشخصه های تغذیه ای منحصر به فردی نیز دارند : غنی از پروتئین گیاهی ، اسیدهای چرب غیر اشباع ، فیبر ، مینرال ، ویتامین و ترکیباتی مانند آنتی اکسیدان ها و فیتواستروژن ها.

طبق پژوهشی که جدیدا انجام شده در مطالعه ای که به تازگی  چاپ رسیده است ، نتایج ۲۵ مطالعه در ۷ کشور مختلف با ۵۸۳ شرکت کننده مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. تمامی این مطالعات به مقایسه گروه کنترل با گروه مصرف کننده مغزها پرداخته اند. شرکت کنندگان از داروهای پایین آورنده ی چربی خون استفاده نمی کردند و به طور متوسط ۶۷ گرم مغز را در روز دریافت می کردند. این میزان مصرف با ۱ / ۵ درصد کاهش در غلظت کلسترول تام ، ۴ / ۷ درصد کاهش در LDL ( کلسترول بد ) و ۳ / ۸ درصد کاهش در نسبت LDL به HDL ( کلسترول خوب ) همراه بود. به علاوه سطوح تری گلیسرید نیز در افراد مبتلا به تری گلیسرید بالا ، کاهش ۲ / ۱۰ درصدی داشت. همچنین نتایج این مطالعه حاکی از آنند که اثرات مفید مغزها بر کاهش سطح چربی خون مرتبط با دوز مصرفی آنها می باشد و انواع متفاوت آنها اثرات مشابهی دارند.

نکته عملی 

نتایج مطالعات مختلف ، اثر درمانی مغزها در بهبود سطح چربی خون را تایید می کنند. درحقیقت مصرف مغزها منتهی به اثرات مطلوب در سطح چربی خون خواهد شد ( حداقل در کوتاه مدت ) و از توانایی بالقوه در کاهش ریسک بیماری های قلبی عروقی برخوردار است ، بنابراین مغزها ( البته به صورت خام و در حد اعتدال ) را در برنامه رژیم غذایی خود بگنجانید.

مقالات بعدی مارا در این زمینه دنبال کنید

محقق و مترجم: راضیه حسینی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 3 =