اختلال نعوذ از علت تا درمان!

اختلال نعوذ و نکاتی که باید بدانیم!

مشکل جنسی یا اختلال جنسی شرایطی است که در زمان برقراری رابطه جنسی بروز می کند و مانع افراد برای رسیدن به لذت می شود. اختلالات و مشکلات جنسی بسیار رایج هستند، اما متاسفانه افراد زیادی به دلایل مختلف از مطرح کردن آنها اجتناب می کنند. خوشبخاتنه مشکلات جنسی در مردان و زنان قابل درمان هستند.

مشکلات جنسی در مردان

رایج ترین مشکلات جنسی در مردان عبارتند از اختلالات انزال، اختلال در نعوظ و میل جنسی مهار شده.
یکی از رایج ترین مشکلات جنسی در مردان اختلال نعوظ است.

اختلال نعوذ

اختلال انزال چیست؟

اختلالات انزال به شکل های مختلفی وجود دارد، از جمله:

  • انزال زودرس – اشاره به انزالی دارد که قبل از دخول و یا بلافاصله بعد از دخول رخ می دهد.
  • دیرانزالی – این شرایط به معنای کند شدن و یا آهسته شدن انزال است.
  • انزال پس گرد یا معکوس – این حالت زمانی رخ می دهد که در ارگاسم به جای اینکه انزال به بیرون اتفاق بیفتد، به داخل و به سمت مثانه انجام می شود.

انزال زودرس، یکی از شایع ترین اختلالات جنسی در مردان، اغلب به دلیل عصبی شدن در زمان عملکرد جنسی و نگرانی در مورد چگونگی انجام آن بروز می کند. اما علل آن اغلب نامشخص است.
در برخی موارد بر اثر جذب نشدن به شریک جنسی، رویدادها و تجربه های ناگوار در گذشته و عوامل روانی از جمله عقاید مذهبی که دیدگاه فرد را نسبت به رابطه جنسی تغییر می دهد، انزال زودرس و دیرانزالی رخ می دهد.
برخی داروها، مانند ضدافسردگی ها و همچنین آسیب های عصبی به پشت یا نخاع نیز بر روی انزال تاثیر می گذارند.

انزال معکوس در مردان مبتلا به دیابت که از نوروپاتی دیابتی (آسیب های عصبی ناشی از دیابت) رنج می برند، رایج است. این مسئله به دلیل وجود مشکلی است که در اعصاب مثانه و گردن مثانه وجود دارد و جریان انزال را به عقب برمی گرداند. در دیگر مردان انزال معکوس پس از عملکردهای گردن مثانه یا پروستات یا پس از عملکردهای خاص شکم رخ می دهد. این مشکل به طور کل نیاز به درمان ندارد، تا زمانی که باعث اختلال در باروری شود.

اختلال نعوظ چیست؟

این اختلال ناتوانی جنسی یا ED نیز نامیده می شود و به شرایطی گفته می شود که در آن فرد قادر نیست برای انجام مقاربت به نعوظ برسد و یا نعوظ خود را حفظ کند.

علل اختلال نعوظ عبارتند از بیماری هایی که بر روی گردش خون تاثیر می گذارند، مانند آترواسکلروز (سفت شدن رگ ها)، اختلالات عصبی، عوامل روانی مانند اضطراب و افسردگی و اضطراب عملکرد و آسیب دیدن آلت تناسلی. بیماری های مزمن، برخی داروها و شرایطی با نام بیماری پیرونی (وجود بافت اسکار در آلت تناسلی مرد) باعث بروز اختلال نعوظ می شوند.

دیرانزالی چیست؟

دیر انزالی یا از دست دادن میل جنسی اشاره به کاهش تمایل و قدرت جنسی دارد. کاهش میل جنسی در نتیجه عوامل جسمی و روانی بروز می کند. این امر بر اثر کاهش سطح هورمون تستوسترون بروز می کند.

این هورمون نیز بر اثر مشکلات روحی مانند اضطراب و افسردگی، بیماری هایی مانند دیابت و فشار خون بالا، برخی داروها مانند داروهای ضد افسردگی و وجود مشکل در روابط زن و شوهر بروز می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 20 =