رفع تیرگی زیر بغل و راه کارهای موثر

رفع تیرگی زیر بغل و چند راهکار

همراهان عزیز زیبان، با ما همراه باشید تا در این مقاله چند راهکار موثر  برای رفع تیرگی زیر بغل را مرور کنیم.
یکی از راهکارهایی که می توان برای رفع تیرگی زیر بغل استفاده کرد آب طبیعی موجود در سیب زمینی می باشد.

آب سیب زمینی حاوی مواد اسیدی است، که به عنوان عوامل سفیدکننده پوست عمل می کنند. استفاده از سیب زمینی پاکسازی سلول های مرده پوست را بسیار آسان می سازد.

خیلی از ما با این مشکل دست و پنجه نرم می کنیم، برای بسیاری از ما رنگ تیره پوست زیر بغل اصلا خوشایند نیست.
اگر بخواهیم علت اصلی این موضوع را بیابیم باید گفته شود که این حالت به خاطر مصرف بیش از اندازه از دئودورانت ها، اصلاح مداوم و مواجهه مستقیم با نور خورشید شکل می گیرد.

با اینکه تیرگی و سیاهی زیر بغل از نظر سلامتی مشکلی جدی محسوب نمی شود اما به هر حال از نظر جسمی و ظاهری خوشایند نمی باشد و قطعا با گذشت زمان بار روانی منفی نیز خواهد داشت. زیرا فرد را در استفاده از لباس های خاصی محدود می کند و این قطعا برای زنان ناخوشایند محسوب می شود.

این را باید بدانیم که از بین بردن تیرگی و سیاهی زیر بغل کار نسبتا راحتی نمی باشد و این خود نکته ای منفی می باشد. در عصر جدید لوازم بهداشتی و آرایش زیادی به بازار عرضه گردیده که به مخفی کردن این تیرگی پوست کمک می کند.

امروزه، بسیاری از لوازم آرایشی وجود دارند که می توانند به پنهان کردن این نقاط کمک کنند، اما گاهی اوقات مواردی مانند قیمت های بالا موجب می شوند تا این محصولات در دسترس همگان قرار نداشته باشند.

در حال حاضر تعدادی مواد طبیعی وجود دارند که می توانند به رفع تیرگی پوست زیر بغل کمک کنند. اگر به طور مرتب از آنها استفاده کنید، این مواد می توانند در کسب نتایجی مشابه با محصولات آرایشی و بهداشتی بدون این که متحمل هزینه های سنگین شوید به شما کمک کنند.

به مرور با گذشت زمان، این مواد طبیعی که جایگزین محصولات صنعتی و آرایشی می شوند به دلیل اثرات مثبتی که در برخی موارد دارند بین مردم محبوب می شوند. این مواد بسیار راحت در اختیار همه ی مردم قرار دارند و تاثیرات خوبی نیز دارند.
با ما همراه باشید تا به برخی از این موارد اشاره کنیم.

سیب زمینی

سیب زمینی یک ماده طبیعی می باشد که آب آن حاوی مواد اسیدی است، که به عنوان عوامل سفیدکننده پوست عمل می کنند. استفاده از سیب زمینی پاکسازی سلول های مرده پوست را بسیار آسان می سازد. افزون بر این، باززایی سلولی را نیز بهبود می بخشد.

چگونه از سیب زمینی استفاده کنیم؟

اول سیب زمینی را برش های نازک بزنید و بعد این برش های نازک را برای مدت 2 الی 3 دقیقه روی نواحی تیره بدنتان قرار دهید و به آرامی مالش دهید. صبر کنید تا  آب سیب زمینی حدودا بیست دقیقه روی این نواحی بمانند. بعد آن ناحیه را به آرامی با آب سرد بپوشانید. موضع را با آب سرد شستشو دهید. این کار را حداقل سه بار در هفته تکرار کنید.

لیمو

لیمو یکی دیگر از مواد طبیعی می باشد که جزو محبوب‌ترین درمان های خانگی برای لکه های تیره پوست است. آب لیمو از در روشن کنندگی پوست بسیار موثر می باشد و به از بین بردن لکه های تیره کمک می کند. همچنین، فعالیت آنتی باکتریایی آب لیمو از شکل گیری بوی بد پیشگیری می کند.

چگونه از آن استفاده کنیم؟

یک لیمو را به دو قسمت تقسیم کرده و آن را به مدت حداقل دو دقیقه روی بخش تیره پوست مالش دهید. اجاره دهید آب لیمو به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست باقی بماند و سپس موضع را با آب شستشو دهید. از این روش تنها هنگام شب استفاده کنید و حداقل سه بار در هفته آن را تکرار کنید.

پوست پرتقال

میوه دیگر خانواده مرکبات که می تواند به رفع تیرگی پوست زیر بغل کمک کند، پرتقال است. به طور خاص، پوست پرتقال در این زمینه موثر است. ویژگی های لایه برداری پوست پرتقال به حذف سلول های مرده پوست و لطافت و محافظت بیشتر در قسمت زیر بغل کمک می کند.

چگونه از آن استفاده کنیم؟

مقداری پوست پرتقال را در برابر نور خورشید قرار دهید تا خشک شود. سپس آنها را پودر کنید. با استفاده از اندکی آب یا شیر این پودر را مرطوب کنید و با حرکات دایره ای آن را روی بخش تیره پوست بمالید.

اجازه دهید خمیر به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست باقی بماند و سپس موضع را با آب سرد شستشو دهید. این کار را شب ها و سه بار در هفته انجام دهید.

روغن نارگیل

آنتی اکسیدان ها و ویتامین E موجود در روغن نارگیل می توانند برای بهبود رنگ پوست زیر بغل بسیار مفید باشند. این مواد مغذی به پاکسازی سلول های مرده پوست کمک می کنند و بدون تغییر در pH پوست شفافیتی طبیعی به آن می بخشند.

چگونه از آن استفاده کنیم؟

مقدار کمی روغن نارگیل ارگانیک را روی نقاط تاریک پوست بمالید. این کار را به آرامی و با حرکات دایره ای انجام دهید. اجاره دهید روغن نارگیل به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست باقی بماند و سپس آن را با آب ولرم و صابون دارای pH خنثی شستشو دهید. این کار را هر روز و دو بار در روز انجام دهید.

چوب صندل

چوب صندل یک عامل لایه بردار و سفید کننده شگفت انگیز است. در مدت زمانی کوتاه، این ماده می تواند به طور قابل توجهی تیرگی پوست زیر بغل را بهبود ببخشد.

ترکیب اندکی گلاب و چوب صندل یک محصول نرم کننده و ضد باکتری را ارائه می کند. این ترکیب برای محافظت از پوست لطیف زیر بغل مناسب است.

مواد تشکیل دهنده

دو قاشق غذاخوری پودر چوب صندل (۲۰ گرم)

گلاب

چگونه از آن استفاده کنیم؟

دو قاشق غذاخوری پودر چوب صندل را با گلاب ترکیب کنید تا خمیری سفت شکل بگیرد. این خمیر را آرام و با حرکات دایره ای روی منطقه تحت تاثیر قرار گرفته بمالید و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست باقی بماند. سپس موضع را با آب فراوان شستشو دهید و از این روش دو یا سه بار در هفته استفاده کنید.

ماست طبیعی

اسید لاکتیک موجود در ماست یک سفیدکننده طبیعی است، که ناخالصی هایی که پوست زیر بغل را تحت تاثیر قرار می دهند از بین می برد.

استفاده منظم از ماست می تواند به بهبود تیرگی پوست زیر بغل کمک کند. با گذشت زمان، این کار به کنترل رشد باکتری هایی که موجب بوی بد زیر بغل می شوند نیز کمک می کند.

چگونه از آن استفاده کنیم؟

اندکی ماست طبیعی را روی پوست زیر بغل خود بمالید و اجازه دهید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست باقی بماند. اگر قصد دارید اثرات ماست را تقویت کنید، آن را با اندکی نمک دریایی ترکیب کنید و به منظور لایه برداری با حرکات دایره ای روی پوست بمالید.

سپس، موضع را با آب گرم شستشو دهید و این کار را سه بار در هفته انجام دهید. به خاطر داشته باشید که اثرات استفاده از این روش های طبیعی فوری نیستند، اما با گذشت زمان و تکرار آنها می توانید به نتایج دلخواه خود دست یابید.

محقق و مترجم : میلاد اسدبیگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 18 =