زیبان
مجله زیبان

روشهای ساده برای تسریع سوخت و ساز بدن

التیام و بهبود سوخت و ساز بدن و دست یافتن به حال پسندیده آنقدرها هم کار دشواری نسیت، از همین امروز تغییرات ساده‌ای در عادات به نظر بی اهمیت خود ایجاد کنید تا به این جمع بندی برسید.

التیام و بهبود ذهن و سوخت و ساز بدن در پنج دقیقه

سحرخیز و اثربخش بودن در یک زمان بسیار دشوار است بامداد بیدار شدن و روز را شروع کردن آن قدرهای هم غیر ممکن نیست هنگامی که بدانید یکی از شیوه‌های التیام و بهبود سوخت و ساز بدن است. به نوشته‌ی زیبان ، وقتی صبح‌ها بقیه اشخاص خواب هستند، بیدار شوید و فعالیت هایی انجام دهید که به تحکیم سیستم‌های بدن شما یاری کنند.

عادات، سن، وزن، رژیم تغذیه‌ای و ورزش نیز وظیفه مهمی در متابولیسم بدن بازی میکنند.

به عنوان نمونه، با بالارفتن سن در خانم‌ها، سرعت سوخت و ساز بدن آن‌ها کاهش می‌یابد زیرا آن‌ها در حال فقدان ۵ یا ۶ پوند ماهیچه در هر دهه هستند.

چنانچه شما در حال کوشش به منظور کاهش وزن هستید افزایش سوخت و ساز بدن میتواند شمارا قادر به کاهش وزن بدون کاهش کالری بیشتر مینماید.

سوخت و ساز تندتر شما را قادر می‌سازد تا نسبت به یک فرد با همان سطح فعالیت، وزن و برنامه غذایی کم کردن وزن بیشتری داشته باشید.

از دست ندهید!

رفع خستگی بدون کافئین

علت و درمان قطعی و خانگی آبریزش بینی

عادت‌های پسندیده روز خوبی را به ارمغان می‌آورند.

ساعت درونی را تنظیم کنید: این ساعت بنابر طبیعت و عادت آدم مانند خوابیدن و بیدار شدن تنظیم میشود اندک و زیاد بودن خواب به علت میزان تراوش ملاتونین است.

این هورمون توسط خواب تنظیم میشود و تقریبا شب‌ها بالا و صبح‌ها افت میکند.

وقتی در طی روز افزون‌تر از ۹ ساعت بخوابید، ملاتونین بیشتری در بدن ایجاد میکنید.

صبح‌ها بی هیچ تاخیر و قطع آلارمی بیدارشوید، چون سبب عصبانی شدن میشود.

صبح‌ها تمرینات ورزشی و کششی انجام دهید چون انرژی و نیرو برای ادامه روز را مهیا می‌کند و صبح‌ها بهترین وقت برای افزایش دادن انرژی است و هرفردی قادر است اینکار را انجام بدهد.

همانگونه که می‌دانید، وعده‌ی صبحانه بهترین وعده است و هرگز خود را از میل کردن وعده صبحانه محروم نکنید از خوراکی‌های محتوی آهن متناسب با رژیم تان بهره جویی کنید که بدین وسیله هم انرژی لازم داشته باشیم و هم از بیخوابی جلوگیری کرده باشید و از سبزی‌ها تیره مثل: اسفناج ، لوبیا، تخم مرغ ، پاستا، نان و آبلیمو به جای قهوه بهره جویی کنید که انرژی و ویتامین را افزونتر و سوخت و ساز را بالا میبرد و هضم را راحتر و تمایل به خوراک را تقلیل میدهد.

تلویزیون را پیش از خواب خاموش و مطالعه الکترونیکی انجام ندهید و لباس راحتی برای خواب بپوشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =