خواص زردچوبه

فواید مصرف زردچوبه چیست.

زردچوبه به دلیل داشتن برخی از ویتامینها، فلزها، کلسیم، فواید بسیاری دارد و هیچ سمی ندارد و استفاده از آن هیچ ضرر و عوارضی ندارد؛ ازاین رو، بکارگیری آن هیچ دشواری ایجاد نمیکند.

ماده اساسی موجود در زردچوبه کورکومین است که بخاطر داشتن خواص ضد سرطان ی اش بسیار محبوب است.

چنانچه زردچوبه در آب گرم ترکیب شود و نوشیده شود خواص آن چندین برابر میشود و در این صورت خواص جالب و شوکه کننده به شما میدهد.

مصرف زرد چوبه

زردچوبه دارای فواید زیر است:

۱ – التیام و بهبود اخلاق و رفتار انسان: طب مکمل و جایگزین از زردچوبه به منظور بهترشدن وضعیت خواب و رها شدن از افسردگی استفاده میکند.

دو – کنترل قند: زردچوبه میزان قند موجود در خون را منظم میکند و پایداری در مقابل انسولین را کاهش میدهد و بعنوان یک داروی مقاوم ضد دیابت تایپ دو عمل میکنند و وقتی با ادویه‌های دیگر آمیخته میشود میزان قند موجود در خون را تقلیل میدهد.

۳ – زردچوبه سبب تنظیم گردش خون میشود و پاک کننده طبیعی برای کبد محسوب می‌شود.

چهار – زردچوبه از قدرت هضم بالایی بهره مند است و سوخت و ساز را زیاد میکند و مانع از نفخ در معده میشود، ولی در حالتی که فردی به بیماری التهاب کیسه صفرا گرفتار است، نباید از آن بعنوان یک مکمل غذایی میشود از زیرا وضعیت این اختلال را وخیم‌تر میکند.

پنج – زردچوبه مانع از بیماری آلزهایمر میشود.

پنج – تندرستی قلب : این ادویه، مانع از سکته و تصلب شرایین میشود و از مقدار کلسترول خون می‌کاهد و بنابراین به تندرستی قلب یاری می‌کند.

شش – تسلی دهنده زخم‌ها: زردچوبه خاصیت پاک کننده و از ویتامینهای و عفونت دارد و در معالجه سوختگی‌های سطحی و کوفتگی‌ها و بریدگی‌ها بافایده است و می‌تواند مانع از التهاب‌های پوستی شود.

۷ – یکی دیگر از خاصیت‌های زردچوبه، پیشگیری از درد مفصل‌ها و کشنده دردها است.

۸ – زردچوبه مانع از سرطان میشود و به حفظ سلول‌های تندرست و سالم کمک میکند و از تراوش آنزیم هایی که به رشد سلول‌های سرطانی یاری می‌کند، جلوگیری می‌نماید.

۹ – یاری به داشتن پوست بهتر: مصرف زردچوبه سبب میشود که پوستی شفاف‌تر و شاداب‌تر داشته باشید.

ماسک زردچوبه

ماسک زردچوبه

درصورتیکه میزانی زردچوبه را با میزانی آبلیمو و یک قاشق آب گوجه اروپایی و میزانی آرد میکس نمایید.، همه این خواص را دارا میشود.

این آمیخته را طی مدت ده دقیقه بر روی گودی‌های اطراف و زیر چشم بگذارید، در سریع‌ترین زمان ممکن، گودی‌ها را برطرف میکند.قرار دادن آمیخته زردچوبه با آب آناناس بر روی پوست به مدت ده دقیقه هم برای داشتن پوست شفاف معجزه میکند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =