زنی که با عطسه استخوانهایش میشکند!

زن برنا گرفتار به بیماری عجیب زندگی سختی دارد.

این زن هر دفعه که عطسه میکند استخوانی در بدن او می‌شکند، او با ۱۵ استخوان شکسته متولد شد و در سن ده سالگی ۶۰ استخوان شکسته داشت.

0 15

بیماری عجیب و غریب اسکلتی بنام استخوان زایی

در میان دهها مورد بیماری عجیب و غریب زن برنا استرالیایی از نوعی دردآور رنج می‌برد.

او در اثر غلت زدن، عطسه و افتادن از رختخواب با شکستگی استخوان هایش روبرو میشود.

«جولی استون استریت» که در سیدنی زندگی میکند و اصالتا استرالیایی است، با یک بیماری بسیار نادر اسکلتی که استخوان زایی نام دارد، متولد شد؛ درگیری این خانم با بیماری نادر خود سبب شده با هر عطسه‌ای که میکند یکی از استخوان هایش بشکند و مدت زیادی را در بستر بیماری بگذراند.

زندگی دشوار زن گرفتار به بیماری عجیب که سبب شکستگی استخوان میشود.

این خانم ۴۲ ساله، از ۱۳ ماهگی تا پنج سالگی، یک دور تمام استخوان‌های بدنش شکسته و مجدد ترمیم شده اند؛ همچنین مادر او می‌گوید: «هنگام تولد که بدن جولی پایین و ناتوان بوده، ۱۴ استخوان او شکسته بود و همه این‌ها در حالیست که تا ده سالگی جولی ۶۰ استخوان شکسته در جسم خود داشته است»

بیماری نادر «جولی استون استریت» سبب میشود تا با هر اتفاق کوچکی استخوان‌های او زیان ببینند و بشکنند.

عطسه کردن، غلت زدن در رختخواب هنگام استراحت و افتادن از ویلچر سبب شکسته شدن مهره‌های کمر جولی شده و او را تا مدت‌ها از انجام فعالیتهای هر روزه خود منع کرده است.

انجام ۲۶ عمل جراحی تا سن ۲۵ سالگی این خانم استرالیایی، طبیبان را ناچار کرده تا با بکارگیری دنده‌های فلزی استخوان‌ها را در مجاور هم نگه دارند.

«جولی استون استریت» هم اکنون در یک مرکز خیریه بطور داوطلبانه فعالیت دارد و بعنوان معلم به دانش آموزان توریسم و گردشگری را آموزش می‌دهد.

جولی دلیل علاقه خود به تدریس توریسم و گردشگری را از آن جهت که در گذشته در «کانتاس» بزرگ‌ترین خطوط هواپیمایی استرالیا کار می‌کرده و بواسطه آن سفرهای زیادی رفته بیان میکند.

این شرکت هم اکنون بعد از خطوط هواپیمایی کی ال ام و اویانکا، سومین شرکت قدیمی و فعال هواپیمایی دنیا بشمار میآید.

عکس‌های زن گرفتار به بیماری عجیب که با هر حرکت استخوان هایش می‌شکند.

 

بیماری عجیب

بیماری عجیب زن مبتلا به استخوان زایی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =