پیوند قلب یک نوزاد با قلب میمون!

پیوند قلب نوزاد آدم با بچه میمون:

داستان عجیبی بود جراحی پیوند قلب که در ان یک نوزاد آدم گیرنده و بچه میمون بابو دهنده ثبت شد دکتر «لئونارد بیلی» قلب یک بچه میمون را به نوزادی که با مشکل حاد قلبی متولد شده بود پیوند زد و نامش را بعنوان انجام دهنده عجیب‌ترین جراحی پیوند قلب در تاریخ ثبت کرد درست ۳۱ سال از خبر جنجالی پیوند قلب بچه میمون به نوزاد می‌گذرد، خبری که جزئیات ان می‌تواند هر انسانی را حیرت زده سازد.

ماجرای پیوند قلب میمون به آدم و مرگ نوزاد پس از ۲۱ روز زندگی با قلب جدید:

نوزادی نارس و مبتلا به نشانگان هیپوپلازی طرف چپ قلب در بارستوی کالیفرنیا متولد شد، شرایط حاد نوزاد روشن بود و طبیبان می‌دانستند که او افزون‌تر از دو هفته عمر نخواهد کرد ولی دکتر «بیلی» گزینه‌ای دیگر در ذهن داشت و برای زنده نگاه داشتن نوزاد مسمم بود بجز مشکل قلبی، نوزاد در موقعیت سلامتی خوبی به سر می‌برد و اعضای دیگر بدنش بطور نرمال کار می‌کرد ولی جراحی پیوند برای او اندکی سنگین تلقی می‌شد.

دکتر بیلی ۱۵۰ تحقیق در زمینه پیوند قلب حیواناتی همچون بز، میمون و گوسفند را در پرونده پزشکی خود داشت که نخستین دفعه جراحی پیوند قلب یک میمون به آدم در سال ۱۹۶۴ بود که فرد بیمار ساعتی پس از پیوند جان خود را از دست داد و نتوانست با قلب جدید زندگی کند، ولی او اینبار اعتماد بیشتری برای زنده ماندن بیمارش داشت.

پس از انجام آزمایشات کامل و بررسی‌های نخستین نوزاد دوازده روزه برای جراحی پیوند قلب آماده شد و دکتر بیلی توانست در تاریخ ۲۶ اکتبر سال ۱۹۸۴ با کامیابی قلب یک بچه میمون را به یک نوزاد آدم پیوند بزند. همه چیز به خوبی پیش رفت و نوزاد با قلب زندگی جدیدی شروع کرد ولی دوهفته پس از پیوند وضعیت نوزاد گرفتار نوسان‌های شدید شد و نهایتا ۲۱ روز پس از پیوند قلب، زندگی نوزاد انتها یافت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =