تاثیر حمام آب یخ در پاییز بر بدن!

مضرات حمام آب یخ در فصل خزان مستقیما مرتبط به تشکیل بستر مبتلا شدن به سرما خوردگی‌های مکرر بخصوص در اطفال است که باید‌ها و نباید‌های در این ارتباط وجود دارد که در دنباله می‌خوانید.

0 20

حمام آب یخ و مضرات آن در پاییز

مضرات حمام آب یخ در فصل خزان مستقیما مرتبط به تشکیل بستر مبتلا شدن به سرما خوردگی ‌های مکرر بخصوص در اطفال است که باید‌ها و نباید‌های در این ارتباط وجود دارد که در این قسمت شما را با انها بیشتر آشنا می‌کنیم.

حمام با آب خنک سبب بسته شدن منفذها بدن میشود و مانع تبخیر و گردهمایی مواد درون بدن و ایجاد نزله‌ها میشود، البته این عمل در تمام فصول زیانبار است ولی در فصل خزان ضرر آن بیش‌تر است. همچنین؛ آب خنک حلق و آلات صوت را پایین میکند. طبع فصل پاییز سرد و خشک است.

لذا در این فصل غلبه سودا و بیماری‌های سوداوی افزایش میابد.

از تدابیر فصل پاییز میتوان به بعضی از آن‌ها اشاره کرد؛ در فصل خزان از موادغذایی مولد خلط سودا (طبع سرد و خشک) و مجففات (خشک کننده‌ها) اجتناب کرد چرا که طبع خود فصل هم سرد و خشک است.

مصرف مرطبات تجربه میکند گرمی (مُرطَّبات= رطوبت بخش‌ها) چنانچه خیلی گرم باشد گرمای زیاد رطوبت‌ها را خشک کرده و خشکی فصل را شدت می‌بخشد. (مصرف سیب در این فصل خیلی سودبخش است)

بر اساس نظر یک کارشناس طب قدیمی ریختن آب خنک بر سر و حمام آب یخ در پاییز زیان آور است و باعث بروز نزله (ترشحات پشت حلق) و زکام ( سرماخوردگی ) می‌شود؛ راهکارهای جلوگیری از سرماخوردگی در اطفال را شرح داد.

عارضه‌های حمام آب یخ در پاییز

در ارتباط با برخی تدابیر جلوگیری کننده از سرماخوردگی باید گفت: فصول مختلف سال دارای مزاج‌های مختلف است که ملاحظه تدابیر مرتبط به فصول سال از پیدایش خیلی از بیماریها جلوگیری می‌نمایند.
فصل پاییز دارای طبع سرد و خشک است و ظهور بیماریهای اعصاب مانند افسردگی ، سیاتیک و بواسیر بیشتر می‌شود که اجتناب از مصرف خوراکی‌های سرد و خشک در این فصل لازم است.
ریختن آب خنک بر سر، حمام آب یخ در پاییز زیان آور است و باعث بروز نزله (ترشحات پشت حلق) و زکام (سرماخوردگی) میشود.

آب حمام در فصل خزان نباید بسیار گرم باشد چرا که آب بسیار گرم، خشک کننده بدن و تحریک کننده مواد است و آب خنک نیز خشک کننده بدن و مسدود کننده منفذها و مانع تبخیر و تحلیل مواد میشود که هر دو مورد سبب ظهور بیماری میشود.

بنابراین بکارگیری آب دمای اتاق در حمام در فصل خزان خیلی متناسب است.

در فصل زمستون و پائیز که کاهش و ریزش مو اد رطوبی از سر فراوان است، ظهور بیماریهای ریوی افزایش می‌یابد و بایستی گفت که در حالت کلی بطور کلی هوای سرد برای شش‌ها ضرر دارد و پوشاندن سینه و ریه علی الخصوص در هوای سرد خود مانع ظهور بیماریهای ریوی میشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =